• 1
 • 2
 • 3
 • Sv. Mise kroz tjedan: od pon. do pet. u 7,00 sati ujutro, a u sub. u 19,00 sati.
 • Svete Mise u sljedeću nedjelju su samo 2: u 11,00 i 19,00 s., a danas su 3 sv. Mise redovito.
 • Ako još tko želi što darovati ili biti Sponzor za Ilindan, Večer Folklora i Ilindanski koncert neka se javi ovih dana, a uputili smo i zamolbe iz Župnog ureda.
 • Braćo i sestre! Pred nama je Ilindan, naš najveći župni blagdana Patron Župe, Dan grada i Općine. Kulturno-športski programi već se odvijaju, a Trodnevnicu i Ilindansko slavlje najavljujemo danas. Plakate imate po gradu, na oglasnim pločama i po okolnim mjestima, gradovima i župama.
 • Svaku večer Trodnevnice bit će ispovijed s više svećenika u 18,30 sati, a pobožnost sv. Iliji, sv. Misa i propovijed predvođena po jednim svećenikom sa strane bit će u 19,00 sati.
 • Pjevači: Velikog zbora „Mladi“, proba danas poslije treće sv. Mise u Dvorani, pa proba Folklora poslije u dvorani, a generalna proba za zbor „Mladi“ na Ilindan u 10,30 s. kod župne crkve.
 • Folklor: probe i sastanci ovih dana u dvorani po dogovoru.
 • Folklor, ministranti, krizmanici i mladi iz župe: U subotu radna akcija kod crkve u 8,00 sati ujutro, zatim opet u nedjelju u 8,00 sati radna akcija kod crkve, poslije Večeri Folklora i u srijedu u 8,00 s. poslije Ilindana. Molimo Komunalno da poslije slavlja očisti Trg sv. Ilije, a Vatrogasno, ako trebalo, pranje Trga. Hvala unaprijed!
 • Subota, 17. VII. 1. večer trodnevnice u 18,30 s. ispovijed, u 19,00 s. pobožnost i sv. Misa, koju predvodi i propovijeda don Slavko Volarević, župni vikar u župi Presvetog Srca Isusova, Visoka- Split, pjeva: Mješoviti zbor Gospe Karmelske, župa Bagalović.
  Večer Folklora u 20,00 s.: nastupa 10 Društava, a poslije, pjeva Marin Previšić i grupa „Kamen“. Svi ste pozvani u bogati program „19. Večeri Folklora“ u naše crkveno dvorište. Molim naš Folklor i naše domaćice da u subotu do 18,00 s. donesu u župnu dvoranu kod crkve pecivo, što tko može: pite, kolače, krofne, uštipke, kiflice… za počastiti sudjelovatelje i goste u „Večeri Folklora“, koje smo tu večer pozvali u Stolac i svima unaprijed hvala. O Ilindanskim svečanostima u Stocu moći ćete ovih dana čitati na stolačkim i mnogim drugim portalima, te u ostalim društvenim medijima.
 • Nedjelja, 18. VII. 2. večer trodnevnice u 18,30 s. ispovijed, a u 19,00 s. pobožnost i sv. Misa, koju predvodi i propovijeda don Domagoj Markić, biskupov tajnik, pjeva: stolačka djevojačka skupina „Vidoštačka kraljica“.
 • Ponedjeljak, 19. VII. 3. večer trodnevnice u 18,30 s. ispovijed, a u 19,00 s. pobožnost i sv. Misa, koju predvodi i propovijeda o. Stanko Pažin, naš stolački mladomisnik, pjeva: stolačka djevojačka skupina „Angelus“.
 • Utorak, 20. VII.- ILINDAN, naša glavna svetkovina – Sv. Ilija Prorok zaštitnik župe, grada i općine. Svečanu sv. Misu u 11,00 s. predvodi: Mons. Ivan Štironja, biskup kotorski. Na početku sv. Mise biskup će izmoliti posvetnu molitvu pred kipom sv. Ilije, na njegovu Trgu, a potom, će podijeliti blagoslov „Urbi et orbi – Gradu i svijetu“, nakon čega slijedi svečana sv. Misa.
 • A na Ilindan večer, opet svi pred crkvu u 21,00 s.: Koncert, pjeva: Zoran Begić - Zoka & prateći bend „Dinaridi“. Svi ste pozvani, pozovite svoje goste i prijatelje, ulaz slobodan. Molimo odgovorne u Klubu da otvore Igralište u subotu u 17,00 s. i na Ilindan u 9,00 i 17,00 s., radi parkiranja.
 • Braćo i sestre! Ovih ste dana mogli pročitati u medijima i crkvenim i svjetovnim da je naš o. biskup Petar učinio neke premještaje svećenika u našim hercegovačkim biskupijama. Biskup je u zadnje vrijeme razgovarao s nama svećenicima i mi smo na ove premještaje pristali iz ljubavi prema Crkvi i poslušnosti prema biskupu, kako smo se i zakleli na svome svećeničkom ređenju i obećali svome biskupu poštovanje i poslušnost i to je uredu. Ja nakon 22 godine pastoralne službe u stolačkoj župi idem u župu Bijelo Polje-Potoci kod Mostara, a mene u Stocu zamjenjuje don Ljubo Planinić župnik Kruševa kod Mostara. Mi bismo svećenici trebali nastupiti na svojim novim župama do 1 IX. o. g. što ćemo i učiniti. Dakle, još sam ja dosta s vama. Napravit ćemo i prikladan oproštaj u župi u dogovoru s mladima, a bit ćemo i blizu i ostat ćemo povezani, za pola sata eto vas u Bijelom Polju, a i mene u Stocu. Radili smo zajedno i složno Bogu na slavu, a nama na radost i spasenje, pa nastavimo tako i dalje, o svemu ovome više sljedećih nedjelja. Sv. Mise godišnjice dajite za sada samo do polovice devetog mjeseca, a onda novom župniku.
 • Današnje krštenje u 11,00 s.: Luka Nikolić, Frankfurt Njemačka, rođ. u Frankfurtu, 25. I. 2021., prvo dijete rodit. Ivan Nikolić i Andrea r. Vukančić, kum: Boris Matić. Čestitamo!
 • CnaK po 4 KM *Radosna Vijest 2 KM.
 • Caritas iz Mostara otvorio je Dom Sv. Marte u Mostaru, sve informacije na tel: +387 63 463 897, oglas imate na oglasnoj ploči.
 • Obiteljsko hodočašće na Kupres, subota i nedjelja, 24. i 25. VII. 2021., oglas imate na oglasnoj ploči.
 • U utorak, 13. VII. sv. Misa za poginule od Muslimana na Gradini kod Križa u 19,00 s.
 • U srijedu, 14. VII. u 20 s. u Biskupijskom Centru u Stocu bit će predstavljanje romana autorice Anite Martinac, svi ste pozvani!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.