• 1
 • 2
 • 3
 • Sv. Mise kroz tjedan: ponedjeljak u 7,00 s., utorak u 8,00 s., srijeda, četvrtak i petak u 19,00 s. i subota u 11,00 s.
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju su 3 redovito: 8,00, 9,30 i 11,00 sati, kao i danas.
 • Braćo i seste pred nama je veliki događaj u našoj župi, Mlada Misa našega mladomisnika o. Stanka Pažina. Svećeničko ređenje je bilo na Mariji Bistrici, 5. lipnja 2021. u 11,00 sati. Za ovu našu župnu svečanost pripremit ćemo se trodnevnicom u župi: srijeda, četvrtak i petak, najprije će u 19,00 sati svaku večer biti klanjanje pred Presvetim, pa sv. Misa, a prigoda za ispovijed u 18,30 sati. Prvu večer sv. Misu predvodi i propovijeda don Damir Pažin, naš domaći sin, a pjeva Župni zbor iz Gabele Polja, koji vode sestre Karmelićanke. Drugu večer sv. Misu predvodi don Domagoj Jelača, župnik Otrić-Struge, a pjeva naša pjevačka skupina „Vidoštačka kraljica“. Treću večer predvodi o. Ivan Pleše, Karmelićanin, a pjeva naša pjevačka skupina „Angelus“. U subotu, 3. srpnja u 11,00 sati u krugu naše župne crkve sv. Ilije Proroka u Stocu, Mladu Misu slavi naš mladomisnik o. Stanko Pažin. Sve vas pozivamo na ovo sveto euharistijsko slavlje u 11,00 sati, a poslije sv. Mise sve svoje uzvanike i prijatelje naš mladomisnik poziva na mladomisnički ručak koji će biti na Bišću Polju u svečanoj dvorani „Venera“ u 13,30 sati. Autobus će one, koji nemaju osobni prijevoz povesti poslije sv. Mise na svečani ručak. Za ovo naše župno slavlje pripremit ćemo se još nekim aktivnostima. Proba Velikog zbora „Mladi“ bit će u srijedu u 18,00 sati i generalna proba u subotu u 10,00 sati, pred Mladu Misu. Ako tko želi mladomisnika nečim darovati neka se javi u Župni ured ili roditeljima mladomisnika. U subotu, na dan Mlade Mise, mladomisnik s pratnjom i svećenicima dolazi pred crkvu iz župne kuće, uz milozvučnost župnih zvona u 10,55 sati, pa vas molimo da Ulica iznad župne crkve bude slobodna bez parkiranih auta, a naše Igralište bit će otvoreno u 9,00 sati, pa se možete tamo parkirati, a i po Trgu gdje bude slobodno. Ministranti neka dolaze na sve tri večeri Trodnevnice, a u subotu svi obučeni pred župnom kućom u 10,30 sati s križem i svijećama i kadionicom spremni za procesiju.
 • Braćo i sestre! Pred nama je naš najveći župni blagdan Patron župe i Dan grada i općine, sv. Ilija Prorok, ali o njemu ćemo više u sljedeću nedjelju.
 • U utorak, 29. lipnja je Petrovdan sv. Misa u našoj župi u 8,00 s., a Petrovdan je patron župe Rotimlja, sv. Misa na Rotimlji u 11,00 sati.
 • Svećeničko ređenje bit će na Petrovdan u našoj katedrali u Mostaru u 10,00 sati, desetorica naših đakona bit će zaređeni za svećenike, sve ih preporučam u vaše molitve.
 • Javlja o. Jozo Milanović da će sv. Misu slaviti na Petrovdan u Milanovića groblju u Kruševu u 19 s.
 • U ovom tjednu su PP., PS. i PN., ispovijed pola sata prije sv. Misa, potičem Prvopričesnike na PS., ali budući je u PS. Mlada Misa ispovijedite se u Trodnevnici, a na PS. se samo pričestite.
 • U subotu, 3. srpnja, prva subota u srpnju je Kraljica Apostola, zaštitnica Poprati, sv. Misa u Popratima, ove godine iznimno radi Mlade Mise, u 9,00 sati, a ispovijed prije sv. Mise. Sv. Misu u Popratima imat će naš don Damir Pažin, župnik Buhova.
 • U nedjelju, 4. srpnja sv. Krizma na Aladinićima u 11,00 sati.
 • U nedjelju su 3 sv. Mise u našoj crkvi, a o. Stanko imat će sv. Misu Zahvalnicu u 8,00 s.
 • U nedjelju, poslije 3. sv. Mise, a tako i danas, proba Zbora „Mladi“ skupa s Folklorom u Dvorani.
 • Danas poslije sv. Misa Krizmanici mogu u sakristiji podići Albume i Videa od Slike.
 • CnaK: u dnu crkve još imate prošloga broja CnaKa po 4 KM, pa možete nabaviti.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umrli su naši župljani: Petar Ilić i Slavko Babić iz Stoca, za pokoj njihovih duša, pomolimo se! Oče naš…