Božićni koncert na Centru u Stocu PDF  | Ispis |  E-mail
Ponedjeljak, 20 Prosinac 2010 20:55

Božićni koncert na Centru u StocuU četvrtu nedjelju Došašća, 19. prosinca 2010. na Centru grada, u Stocu dogodio se veličanstveni božićni događaj. Sve župe stolačkoga kraja Stolac, Rotimlja, Stjepan Krst, Aladinići, Prenj i Domanovići upriličile su na Centru tradicionalni Božićni koncert. Svi sudjelovatelji došli su sa svojim župnicima i ostalim župljanima na Centar u Stolac u popodnevnim satima.

Na Centru kod „jaslica“ u programu od sat vremena župe su, pred brojnim okupljenim mnoštvom, izvele svoj božićni program u najljepšem svijetlu, uz pjevanje župnih zborova svih navedenih župa, na opće zadovoljstvo svega puka. Poslije programa župnik Don Rajko izmolio je Božji blagoslov nad čitavim gradom i pukom stolačkoga kraja. Kao iznenađenje večeri upriličen je veličanstveni „vatromet“, na opće zadovoljstvo okupljenoga mnoštva. A onda je uslijedilo opće pučko slavlje, predvođeno domaćim bandom „Planet“ i domaćim folklornim društvima „Stolac“ i „Bosansko izvorno kolo“. Slavlje je bilo isprepleteno bosanskim i hercegovačkim običajima hrvatskoga puka, uz veselanje, kola, pjesmu i igru u lijepoj adventskoj večeri.

Home Vijesti Božićni koncert na Centru u Stocu