68.8%Bosnia And Herzegovina Bosnia And Herzegovina
0.3%Austria Austria

Prošli mjesec: 2128
Mučeništvo Marka Milanovića PDF  | Ispis |  E-mail

Mučeništvo Marka MilanovićaU 3. Nedjelju Došašća, 12. prosinca 2010. u 17 sati, u Pastoralnom centru kod župne crkve sv. Ilije Proroka u Stocu, predstavljena je stolačkom puku knjiga „Mučeništvo Marka Milanovića“. U knjizi od 200-tinjak stranica sudjelovalo je 10-ak autora. Knjigu je priredio Pero Milanović, a nakladnik je Crkva na Kamenu, Mostar.

Svih 150 mjesta župne dvorane bilo je popunjeno, uglavnom mladima iz župe, bračnim parovima, te ostalim pukom Božjim. Nazočni su bili, uz biskupa msgr. Ratka Perića, pastoralni vikar don Ivan Štironja, stolački župnik don Rajko Marković, te još 6-orica biskupijskih svećenika: don Milenko Krešić, don Damjan Raguž, don Vinko Raguž, don Ivo Pavlović, don Blaž Ivanda i don Srećko Majić. Program je vodio don Ivan Štironja, pastoralni vikar iz Mostara. Predstavljači knjige bili su: Pero Milanović, Don Rajko Marković i biskup msgr. Ratko Perić. Svojim skladnim pjevanjem predstavljanje su popunile dvije stolačke župne djevojačke skupine „Angelus“ i „Vidoštačka kraljica“, a izabrane tekstove uz biskupovo predavanje čitao je stolački maturant Mario Marijanović.

Poslije predstavljanja knjige, nazočni su jednostavno razgrabili knjigu sa željom da je što prije pročitaju, a biskup msgr. Ratko Perić darovao ju je svim nazočnim maturantima. Nakon završetka protokola u „župnoj dvorani“, župnik don Rajko je sve nazočne pozvao u „dvoranu za mlade“, gdje je bilo prigodno čašćenje uz časicu ugodnoga razgovora.

Po komentarima nazočnih moglo se zaključiti da je Marko, davši svoj život prije 150 godina uz rečenicu „Ja sam katolik, a vi činite što hoćete“, oduševio okupljeni puk svojim primjerom i mučeništvom za Krista i Katoličku vjeru!

Dokumenti s predstavljanja knjige:

Home Mučeništvo| Marka Milanovića Mučeništvo Marka Milanovića