Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 69 
Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. PDF  | Ispis |  E-mail
Nedjelja, 03 Lipanj 2018 15:54

Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018.Na Borojevićima u groblju, stolački dumo Rajko, slavio je s pukom Božjim sv. Misu, 3. lipnja 2018. u 11,00 sati.

Ovo je godišnja sv. Misa koja se po tradiciji slavi svake godine u nedjelju po Brašančevu-Tijelovu i ovu nedjelju ukopnici borevskog groblja, slave kao svoj dan, te pozivaju svoje goste i prijatelje poslije sv. Mise na obiteljski ručak. Borojevići imaju 42 hrvatske-katoličke kuće i ovo je najbrojnije selo stolačke župe, ali se na sv. Misu ovaj dan okupe i vjernici okolnih sela. Puno groblje naroda Božjega.

Pod sv. Misom ministrirali su domaći momci ministranti, čitali domaći mladi, a pučke crkvene pjesme pjevao složno i dvoglasno sav narod Božji, pa je tako nazočni puk pobožno u molitvi i pjesmi slavio sv. Misu. Poslije sv. Mise svijet se razišao po obiteljima na gozbu, razgovor i ugodno druženje, a i dumo je ove godine bio gost u obitelji Dragana i Ive Palameta, koji su još lani za ovu godišnju borevsku svečanost zagovorili dumu. Kad dumo ima vremena obađe pomalo i sve ostale obitelji, koje taj dan slave. Ovo su lijepe godišnje prigode da se ljudi malo okupe, vide, porazgovore, sv. Misu proslave i u rodbinskim i prijateljskim obiteljima počaste.

Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018. Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018.

 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Vijesti Borojevići, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. lipnja 2018.