NAJAVA: U četvrtak, 31. svibnja je Tijelovo-Brašančevo-Korosande PDF  | Ispis |  E-mail
Subota, 26 Svibanj 2018 13:42

NAJAVA: U četvrtak, 31. svibnja je Tijelovo-Brašančevo-KorosandeU četvrtak, 31. svibnja je Tijelovo-Brašančevo-Korosande, zapovijedna Svetkovina i crkvena i državna. Sv. Misa u 18,00 sati u crkvi, a imamo dobro i vanjsko ozvučenje. Poslije Mise tradicionalna procesija kroz Grad.

Pozivam čitavu našu župu, a i vi potaknite svoje prijatelje i rodbinu iz svijeta. Neka djeca iz Vrtića dođu s tetama ili majkama, a djeca od I. do V. razreda, posebno Prvopričesnici neka ponesu košarice s cvijećem, koje će posipati putom ispred Presvetoga, molim učitelje-ce da budu uza svoje razrede. A ostali razredi Osnovne Škole također sudjeluju u procesiji, posebno Krizmanici.

Molim sve ovogodišnje Prvopričesnike i Krizmanike da u četvrtak dođu u dvoranu Časnih sestara, Prvopričesnici u 16,30 s., a Krizmanici u 17,00 sati da se lijepo obuku kao za Prvu Pričest i Krizmu i tako će obučeni biti na sv. Misi na Tijelovo u prvim klupama, a u procesiji ići ispred Presvetoga obučeni dvoje po dvoje. Po našem Gradu bit će 4 oltara odakle će se obaviti blagoslov s Presvetim i blagoslov polja na sve 4 strane svijeta, a završni blagoslov u crkvi. Zamolit ćemo Policiju za uredovanje, Komunalno za čistoću, a naše momke za redare.

Molim unaprijed da trgovine, lokali, kafići i sva poduzeća ne rade u vrijeme Mise i blagoslova od 18,00 do 20,00 s., jer to je veliki događaj u našemu gradu. Pokažimo se svi zreli i odgovorni na nacionalnoj i vjerskoj razini. Molimo odgovorne u Klubu da u 16,00 s. otvore Igralište za parkiranje, radi gužve.

Svi ministranti neka budu u sakristiji obučeni u 17,30 sati. A ministrantski sastanak na Tijelovo u 17,00 sati. Generalna proba za sve pjevače Velikog zbora „Mladi“ na Tijelovo u 17,00 sati. Ovogodišnji Apostoli i bakljonoše neka dođu u 17,00 s. u Dvoranu za mlade, gdje su se oblačili za Veliki Četvrtak, obući se i nositi u procesiji Baldakin, križ i baklje.

Home Vijesti NAJAVA: U četvrtak, 31. svibnja je Tijelovo-Brašančevo-Korosande