Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 23 
Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. PDF  | Ispis |  E-mail
Utorak, 01 Svibanj 2018 23:54

Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Na blagdan sv. Josipa Radnika u utorak 1. svibnja 2018. pod svečanom sv. Misom u 9,00 sati, po dozvoli biskupa Ratka, stolački župnik don Rajko Marković blagoslovio je kapelicu u selu Poplat, stolačka župa.

Prije sv. Mise organizirano je polaganje vijenca i paljenje svijeće na grob pokojnog Stanislava Marića, hrvatskog branitelja kojemu je upravo tada bila godišnjica njegove smrti, kad je dao svoj mladi život za hrvatski narod u Domovinskom ratu. Na kraju komemoracije Dumo je predmolio Očenaš i svi smo se uputili prema kapeli.

Na početku je Dumo pročitao molbu upućenu biskupu uime mještana i u svoje ime da nam biskup dođe blagosloviti kapelu i zvono, a zatim je pročitao i biskupovu dozvolu stolačkom župniku za blagoslov i uime biskupovo i u svoje osobno čestitao svima izgradnju ovog Božjega zdanja. Na ovaj blagoslov okupilo se dosta svijeta sa svih strana iz stolačkoga kraja i okolnih župa. Mještani su u posljednje vrijeme u dogovoru sa župnikom, napravili kapelu, postavili zvono i uredili grobove i grobnice svojih pokojnika. Na početku je župnik sve pozdravio, svima zahvalio, te izrazio veliku radost povodom ovoga blagoslova i zajedničkog susreta, a potom je blagoslovio kapelu i zvono na čast sv. Josipa Radnika, pa će se tako godišnja sv. Misa slaviti u ovoj kapeli 1. svibnja kad i kalendarski slavimo sv. Josipa Radnika, kojega su mještani, u dogovoru sa župnikom, izabrali za svoga zaštitnika i to će biti glavni godišnji skup mještana i njihovih gostiju i prijatelja. Ukopnici ovoga groblja su Poplaćani: Radići, Marići i Krešići. Za vrijeme sv. Mise domaći mladi su čitali, posluživali, ministrirali, predmolili, zvonili… a prije sv. Mise domaćini su sve pripremili i vrlo lijepo organizirali. Na kraju Mise Dumo je još jedanput svima čestitao te konstatirao da je ova kapelica sa zvonom danas ovdje jedno veliko i crkveno i nacionalno djelo, koje svjedoči našu vjeru na ovim prostorima. Na kraju duhovnog programa okupljenim vjernicima biranim riječima obratio se mještanin Zvonko Marić i zahvalio svima koji su doprinijeli ovom današnjem slavlju i izgradnji kapelice.

Poslije sv. Mise ukopnici ovog groblja priredili su svečani ručak za sve nazočne pod šatorom podignutim za ovu zgodu. Dumo je jelo, piće i sve nazočne na početku blagoslovio i svima zaželio ugodan boravak i prijateljsko druženje na rodnom ognjištu. Bilo je lijepo vidjeti i veliki broj djece koji će sigurno najbolje ovaj događaj upamtiti i u budućnosti nadolazećim pokoljenjima prepričavati da se ne zaboravi. Neka dobri Bog svima živima udijeli dobro zdravlje i svoj blagoslov, a pokojnima vječno mjesto u nebeskom kraljevstvu.

Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018. Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018.

 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Vijesti Blagoslov kapele na Poplatu župa Stolac 2018.