Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. PDF  | Ispis |  E-mail
Subota, 21 Travanj 2018 21:21

Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018.Stolački ministranti, nas 25 (inače nas ima 50) predvođeni našim dumom Rajkom, krenuli smo u Prenj u subotu, 21. travnja 2018. u 15,30 sati na zajednički Susret ministranata Stolačkog dekanata.

Kako je susret bio blizu u susjednoj župi, a neki su ministranti bili spriječeni poći radi svojih obiteljskih obveza, Dumo je organizirao prijevoz malim autima, pa su nas još vozili s. Alojzija i naši očevi Zoran, Miro i Mato.

Program susreta na kome je sudjelovalo preko 100 ministranata:

• 15,50 sati okupljanje pred prenjskom crkvom svih ministranata.
  • 16,00 sati pozdrav i dobrodošlica prenjskog župnika don Mile, zatim je upriličena Služba Riječi koju je predvodio rektor Sarajevske bogoslovije preč. Josip Knežević uz asistenciju bogoslova i svjedočanstva bogoslova o duhovnom pozivu.
  • 17,00 sati druženje ministranata s bogoslovima kroz igru i športska natjecanja:
    • povlačenje konopa
    • skok udalj
    • skakanje u vreći
    • hodanje na rukama

Nakon duhovnog programa i športskih aktivnosti slijedio je bogat domjenak, koji je sa svojim suradnicima priredio domaćin susreta don Mile Vidić, prenjski župnik. U svim aktivnostima današnjeg programa svi smo se lijepo družili jer su nam naše dume naglasile da su nas danas okupile na ovo druženje da nas nagrade za naše služenje u našim župama i da se jedanput godišnje svi naši ministranti nađu zajedno. Zato je važno bilo sudjelovati u svemu ponuđenom današnjem programu, a nije važno tko će pobijediti i tko će koje mjesto zauzeti.

Sve je bilo lijepo organizirano, pa smo se poslije zajedničkog druženja s našim bogoslovima svi zadovoljni i obogaćeni vratili u Stolac u večernjim satima. Bogu hvala na ovakvim duhovno-rekreativnim susretima!

Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018. Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018.

Home Vijesti Stolački ministranti na Dekanatskom Susretu ministranata u Prenju 2018.