Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 53 
NAJAVA: Hodočašće u Vepric 5. svibnja 2018. PDF  | Ispis |  E-mail
Subota, 14 Travanj 2018 22:56

NAJAVA: Hodočašće u Vepric 5. svibnja 2018.Kad smo išli u Zagreb na Stepinčev grob obećao je Dumo da ćemo u svibnju hodočastiti u Gospino Svetište Vepric kod Makarske. Obećano-izvršeno!

U prvu subotu u svibnju, 5. svibnja za 20 dana hodočastimo u Vepric gdje ćemo jedno poslijepodne provesti u Svetištu.

Polazak autobusima iz Stoca u 10 s., pa na Bijaču autocestom, odmorište Rašćane Gornje, dolazak u Vepric od 12,30 do 13,00 s.: Križni put, zatim osobne pobožnosti, zavjeti, molitve, paljenje svijeća, nabavka suvenira, Pokorničko bogoslužje predvodi i propovijeda uz tumačenje Svetišta don Alojzije, svećenik iz Svetišta, prigoda za ispovijed ispovijeda Dumo i 2 svećenika iz Svetišta don Alojzije i don Mijo, časna Alojzija predmoli zajedničku krunicu, Sv. Misa, poći će naši pjevači i ministranti, ponesite uza se hranu i piće pa ćemo poslije Mise zajednički blagovati u blagovaonici Svetišta.

Polazak iz Svetišta, Posjet Makarskoj: katedrala, pa kava na rivi, polazak iz Makarske obalom, posjet Pločama novoj crkvi na obali i povratak preko Metkovića i Doljani u Stolac do 21,00 s. Put košta 20 KM. upise i uplate primamo odmah od danas, pripremite putovnice BiH, HR. ili O.I. hrvatsku. Ovo će biti jedna lijepa svibanjska subota za odmor i duše i tijela. Potičem, javljajte se…!

 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Vijesti NAJAVA: Hodočašće u Vepric 5. svibnja 2018.