Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 31 
Uskrs, 1. travnja 2018. "B" PDF  | Ispis |  E-mail
 • Sv. Mise kroz tjedan, sutra na Uskrsni ponedjeljak u 11 s., u subotu u 10,30, a u ostale dane u 7,00 s. ujutro.
 • Sutra na Uskrsni ponedjeljak sv. Misa u 11,00 s. u crkvi, da ne riskiramo, a u Korizmi smo izlazili petkom na Križevac, a posebno na Veliki Petak, pa na Uskrsni ponedjeljak dođimo u crkvu na sv. Misu u 11,00 s.
 • Prvopričesnici: Vjeronauk i probe u ponedjeljak, srijedu i petak u 17,00 sati.
 • Krizmanici: Vjeronauk i provjera znanja ponedjeljkom i četvrtkom u 17,00 sati.
 • Folklor: zajednička proba za sve folkloraše u petak u 20,00 sati.
 • U srijedu sam u MO - Emaus na Pastoralnom danu s Biskupom i svim svećenicima iz Hercegovine.
 • U Nedjelju je Mali Uskrs, tradicionalna Svetkovina za našu župu i Prva Sv. Pričest. Veliki događaj. Svečana Sv. Misa i Prva Sv. Pričest bit će u 11,00 s., a rana sv. Misa u 8,00 s., Misu u 9,30 s. ispuštamo radi Prve Pričesti, dakle u nedjelju su samo dvije sv. Mise u 8,00 i u 11,00 s., a vi odaberite na koju ćete doći. Pod ovom Misom u 11,00 s. prednost za mjesta u klupama imaju Prvopričesnici njih 21 i njihovi roditelji. A Klub ćemo zamoliti da otvore Igralište u nedjelju u 9,00 sati za parkiranje.
 • U subotu ispovijed za Prvopričesnike i njihove roditelje u 10,00 sati, a sv. Misa u 10,30 s., pa podjela robe Prvopričesnicima.
 • Prvopričesnici: Službena fotografska kuća bit će Studio-Plus Stolac i nitko više oko oltara, da ne bude gužva, pa se za sve javite ovom Studiju, a i vi možete poslije slikati vašim fotoaparatima. Fotoknjiga s Prvopričesničkim slikama i DVD od predstavljanja i Prve Pričesti, sve 40 KM., novac možete predati kad budete vraćali robu u sljedeću nedjelju poslije sv. Mise u 8,00 s., č. s. Alojziji.
 • U nedjelju generalna proba za Mješoviti zbor „Mladi“ u 10,00 s., sv. Misa u 11,00 s., a Prvopričesnici doći u 10,00 sati.
 • CnaK: u dnu crkve imate još novoga broja CnaKa, po cijeni od 3 KM.
 • Muzej i Galerija koji su smješteni u našoj staroj hrvatskoj školi s donju stranu crkve, bit će danas na raspolaganju za posjetitelje, koji ih još nisu vidjeli, pa se možete javiti s. Alojziji.
 • A sada poslije sv. Mise, vani kod naših momaka počastit ćemo se uskrsnim jajima i čašicom pića, pa ćemo malo i zapjevati s našim Folklorom. Danas Župni ured ne radi, Uskrs je, pa svoje uredske poslove možete obaviti ovih dana, a ako je što hitno, dođite u sakristiju.
 • Današnje krštenje u 11,00 s.: Nikola Marić, Zagreb, rođ. u Zagrebu, 1. siječnja 2018. peto dijete, peti sin roditelja Goran Marić i Vedrana r. Hajvaz, kum: Ivo Duvnjak. Čestitamo!
 • Zahvaljujem našem današnjem gostu Mons. Martinu Vidoviću, ninskom nadbiskupu naslovniku, što je danas bio s nama, predvodio ovu sv. Misu i uz krštenje uputio nam svoju pastirsku riječ. Na Uskrs smo po ustaljenom običaju trebali čuti čestitku našega biskupa Ratka, ali kako nam je danas propovijedao nadbiskup gost, sutra ćemo pod pučkom sv. Misom čuti čestitku našega biskupa koju je uputio svemu svećenstvu i Božjemu puku. I na kraju i ja vaš Dumo u svoje ime, uime naših časnih sestara i svih čestitara, koji su nam ovih dana čestitali, svima vama želim. Sretan Uskrs!
 • Ovih dana umrli su naši župljani: Božo Marić i Jelka Jukić iz Stoca i Veronika Perić iz Poprati, za pokoj njihovih duša pomolimo se! Oče naš…
 • I na kraju svi zajedno zapjevajmo našu najljepšu uskrsnu pjesmu "Kraljice neba"!
 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Iz župnih oglasa Uskrs, 1. travnja 2018. "B"