Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 54 
4. N. Korizme (Sredoposna), 11. ožujka 2018. "B" PDF  | Ispis |  E-mail
 • Sv. Mise kroz tjedan u 7,00 sati ujutro, osim petka u 16,30 sati na Križevac.
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju su 3 redovito; 8,00; 9,30 i 11,00 sati, kao i danas.
 • Pjevači: u nedjelju proba za sve pjevače koji pripadaju Velikom zboru „Mladi“ na koru poslije Mise u 11,00 sati, to je proba za Cvjetnicu, Veliki Tjedan i Uskrs, Muka Isusova i ostalo što je potrebito za ove dane.
 • U petak je Križni put i sv. Misa na Križevcu, počinjemo ispod Križevca u 16,30 sati.
 • Prvopričesnici vjeronauk subotama u 10,00 sati u župnoj dvorani.
 • Krizmanici vjeronauk ponedjeljkom i četvrtkom u 17,00 sati u župnoj dvorani.
 • Cnak: stigao je novi broj CnaKa pa nabavite u dnu crkve po cijeni od 3 KM.
 • Caritasove kutijice: donesite u nedjelju na sv. Misu pred oltar, a ostali će moći dati svoje korizmene priloge poslije sv. Misa u nedjelju na vratima crkve kod naših ministranata.
 • Župni vjeronauk nedjeljama: u 8,00 i 9,30 s., pa tako i danas.
 • Roditeljski sastanak za roditelje Prvopričesnika bit će danas poslije sv. Mise u 9,30 s., nakon župnog Vjeronauka najprije kratko župni vjeronauk pa onda roditelji skupa s Prvopričesnicima na roditeljski u dvoranu.
 • Korizmeno klanjanje: Lijepo je, hvala Bogu, uspjelo Adventsko klanjanje pa su sudjelovatelji predložili da bude u i Korizmi ali za čitavu župu. U sljedeću subotu, 17. ožujka u 19,00 s. organiziramo u našoj župnoj crkvi jednosatno Euharistijsko korizmeno klanjanje pred Presvetim za sve vjernike naše župe. Program večeri: Izlaganje Presvetoga Sakramenta na oltaru uz prigodnu pjesmu, zatim će se ispreplitati duhovni program kroz osobnu molitvu u tišini, zajedničke pjesme, prigodna čitanja mladih i na kraju litanije Presvetom Srcu Isusovu i blagoslov s Presvetim. Poslije klanjanja u crkvi, sve pozivamo na kratko druženje uz čaj u župnoj dvorani. Svi ste pozvani na ovu blagoslovljenu Euharistijsku večer u subotu u 19,00 sati u našu župnu crkvu. Isus vas čeka! Generalna proba za sve sudjelovatelje u programu: Kraljice, Angelus, Folklor, Modra Rijeka i čitači bit će u subotu u 18,00 sati u crkvi, sat vremena prije početka Klanjanja. Odazovimo se svi Isusu na Njegov poziv!
 • Karitasovi djelatnici i korisnici danas među nama: Kako smo i najavili prošle nedjelje danas su s nama korisnici i djelatnici Caritasovih radionica za osobe s invaliditetom iz tri radionice: „Nazaret“ i „Emanuel“ iz Mostara, te „Betlehem“ iz Čapljine. Na svakoj od 3 sv. Mise sudjeluje po jedna skupina, a sve tri skupine poslije sv. Misa pred crkvom nude svoje rukotvorine koje ćemo kupiti i na taj način potpomoći njihov daljnji rad. Između sv. Misa oni će se malo osvježiti i okrijepiti u našoj dvorani, a poslije 3. sv. Mise domjenak i zajedničko druženje u župnoj dvorani. Hvala našim domaćicama koje su naše goste danas počastili svojim pecivom.
 • U ovom tjednu najavljujem Uskrsnu ispovijed starih po selima i u Gradu i to:

  • Ponedjeljak: Boljuni u 9,00 sati, ispovijed starih po kućama u Boljunima, Ćore 10,00 sati, Dubrava 10,30 sati i Bačnik 11,00 sati.
  • Utorak: Dom Stolac u 9 s. ispovijed i sv. pričest u kapeli, pa ispovijed starih po sobama.; Ulica Kneza Mihajla Viševića; Gorica, Krajšina 11,30; Zrinsko Frankopanska, Vlatka Mačeka, Kralja Tomislava, Humska-Zgrade i Dubrovačka u 12,30s.; Vidovo Polje 14,00; Njivice 15,30 s.
  • Srijeda: Grdijevići 9,00 s.; Donja Duboka i Gornja Duboka 9,30; Pušišta 10,00; Poplat 10,30; Kruševo 11,30 s.; Udora 12,30 s. ispovijed u groblju, pa sv. pričest, poslije ispovijed Podprisoje, Riđica, Ober, Doluša; Bjelojevići u 14,30 s.
  • Četvrtak: Poprati 9 s., Borojevići 10, Kremenac i Masline 10,30, Borojevići-Greda 11, Rivine i Pješivac-Greda-Ćemalovina 11,30, Pješivac-Kula 12 s., Barane 12,30 s.; Grad: Ul. Hrvatskih branitelja, Banovinska, Kraljice Katarine, Kneza Domagoja i Don Lazara Lazarevića 13,30 s.
 • Neka se stari skupe na jedno mjesto ako je moguće i nemojte da koga preskočim. Neka stari ujutro jedu i na podne ako je ispovijed po podne da mogu u miru čekati. Za ispovijed u kući pripremite kao za blagoslov kuća: stol s bijelim stolnjakom, križ, svijeća i blagoslovljena voda.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Iz župnih oglasa 4. N. Korizme (Sredoposna), 11. ožujka 2018. "B"