Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 27 
5. N. K. G., 4. veljače 2018. "B" PDF  | Ispis |  E-mail
 • Sv. Mise kroz tjedan u 7,00 ujutro, a misne nakane imate na oglasnoj ploči.
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju na Poklade su 3 redovito: 8,00, 9,30 i 11,00 sati, kao i danas.
 • Ženidbeni oglas: Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Zlatko Vučić sin + Branka i Slavke r. Raguž iz Blatnice župa Gradnići i Ana Bošković, kći Mladenova i Jozefine r. Jerinić iz Stoca, naša župa. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u Stocu u subotu, 10. veljače o. g. u 14,00 sati.
 • U subotu, 10. veljače je Bl. Alojzije Stepinac, sv. Misa redovito u 7,00 sati ujutro, a na Buni, gdje se slavi supatron župe, sv. Misa u 18,00 sati.
 • U nedjelju, 11. veljače je Gospa Lurdska, koja se 1858. u Lurdu u Francuskoj ukazala sv. Bernardici. Budući je ove godine nedjelja imat ćemo samo procesiju oko crkve do Gospine Špilje poslije sv. Mise u 9,30 sati, bez svijeća jer je dan i kod Špilje molitva i blagoslov.
 • Folklor: proba za sve folkloraše danas u nedjelju poslije 3. sv. Mise i u petak u 19,00 s. u dvorani, a za Mješoviti zbor „Mladi“ proba danas poslije 3. sv. Mise na koru.
 • Župni vjeronauk: danas i u sljedeću nedjelju poslije sv. Misa redovito.
 • Cnak: U dnu crkve imate novi broj CnaKa, pa nabavite po cijeni od 3 KM.
 • Tečaj za kršćanski brak održat će se u Stocu u Biskupijskom Centru: 9., 10. i 11. ožujka 2018. kroz 3 večeri po dva predavanja od 19,00 do 21,00 sat. Zaručnici, javljajte se u Župni ured i uzmite potvrde za Tečaj, a koji ćete se vjenčati u Stocu, prijavite u Župnom uredu datum vašega crkvenoga vjenčanja, a mjesec dana prije javit ćete se Dumi za zaruke i ženidbene oglase s oltara.
 • Biskupijsko hodočašće u Zagreb na grob blaženoga kardinala Alojzija Stepinca u subotu, 3. ožujka 2018. Prošle sam nedjelje najavio opširno, pa možete pročitati na Župnom portalu. I dalje primamo prijave i uplate… a vi se javljajte na vrijeme, tko god želi može se prijaviti od djece do najstarijih, bračni parovi, mladi, stari, nema nikakva ograničenja. Naš Veliki Stepinac je to zaradio, da mu počastimo grob u njegovoj Jubilarnoj godini.
 • Prvopričesnici kako nam se bliži Prva Pričest u našoj župi na Mali Uskrs, 8. travnja, u sljedeću subotu počinjemo s kontrolnim ispitima, probama i vježbama, a do tada s časnom sestrom dobro učite. Krsne listove ili potvrde o krštenju ako niste kršteni u ovoj župi donesite do kraja veljače.
 • Krizmanici: Vjeronauk i provjera znanja za vas ubuduće utorkom i četvrtkom u 17,00 sati, a sv. Krizma u našoj župi bit će u nedjelju, 29. travnja u 11,00 sati.
 • KMNL Crkve u Hrvata: Ovih dana kreću natjecanja po Biskupijama. Danas naši momci igraju u dvorani u Čitluku: u 15,20 sati: Stolac-Drinovci, a u 16,30 sati: Stolac-Katedrala. Momci sretno i s blagoslovom!
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Iz župnih oglasa 5. N. K. G., 4. veljače 2018. "B"