76.8%Bosnia And Herzegovina Bosnia And Herzegovina

Prošli mjesec: 1992
NAJAVA: Božićni blagoslov kuća za 2017./2018. PDF  | Ispis |  E-mail
Nedjelja, 24 Prosinac 2017 00:20

Božićni blagoslov kuća za 2016./2017.Raspored Božićnog blagoslova kuća možete pročitati ovdje...

• Srijeda, 27. prosinca (Ivanjdan) u 9,00 s. početak
    • Humska Ul: Stanovi, pa Zgrade po redu I,II,III, a u svakoj Zgradi počinj. od ulaza A.
    • Po podne: Ulica Stjepana Radića (Od Stanice do Gradske)
  • Četvrtak, 28. prosinca u 9,00 s. početak
    • Vidovo Polje I (Prva polovica, do puta koji vodi prema gl. ulazu u Groblje, kao lani)
  • Petak, 29. prosinca u 9,00 s. početak
    • Vidovo Polje II (Druga polovica, od puta prema gl. ulazu u Groblje) i Gornja Bitunja
  • Subota, 30. prosinca u 9,00 s. početak
    • Ulica Kneza Mihaela Viševića (Gorica, Krajšina, Naselje iznad Duhanske stanice)
    • Po podne: Ul.Kralja Tomislava (Luka), Ul. Vlatka Mačeka i (Ul. Sil. Str. Kranjčevića).
  • Nedjelja, 31. prosinca u 14,00 s. početak
    • Poprati (počinjem s vrha sela), Ošanjići, Barane i Njivice
  • Utorak, 2. siječnja u 9,00 s. početak
    • Ul. Hrvatskih branit. (Od Električ. do Centra); Od podne: Banovinska Ul. (Od Centra do kraja) i bočne Ul.: R. Boškovića, Kn. Domagoja, Don L. Lazarevića i Kr. Katarine.
  • Srijeda, 3. siječnja u 9,00 s. početak
    • Orahovica, Bačnik, Poplat i Kruševo; (Ljubinje; Komanje Brdo)
  • Četvrtak, 4. siječnja u 9,00 s. početak
    • Burmazi: Udora, Ober, Podprisoje, Riđica,Pušišta, Grdijevići, D. Duboka i G. Duboka
      Od podne: Bjelojevići: Doluša, Matića Vala, Dubrava, Boljuni, Podosoje i Ćore.
  • Petak, 5. siječnja u 9,00 s. početak
    • Borojevići,Kremenac,Masline,Boroj.-Greda,Rivine do škole,Pješ.-Greda i Pješ.-Kula.
  • Subota, 6. siječnja (Bogojavljenje) u 14,00 s. početak
    • Ul. Zrinsko-Frankop. i Ul. Dubrovačka, Kuća čč. ss. i Župska kuća i time završavam.

Za blagoslov pripremite: Stol s bijelim stolnjakom, na stolu križ, upaljena svijeća i blagoslovljena voda i ovako uvijek pripremite kad imate bolesnika ili staru osobu za ispovijed u kući, zatim sva obitelj na okupu, ako je moguće, jer ovo je ustvari blagoslov obitelji. Ne mogu u svaku kuću doći u 9,00 sati ili u 14,00 sati naznačenog dana, vidite da tada počinjem u tom mjestu ili ulici, a onda idem redom kako je napisano, a vi pratite dokle je Dumo došao. Usput popisujem članove obitelji radi brojnog stanja u župi, a vi recite samo one koji žive u vašim obiteljima, a oni koji su svoje obitelji zasnovali u svijetu neka se jave tamošnjim župnim uredima, a neoženjene i neudate sinove i kćeri po svijetu pišete sa sobom. Pomozite da koga ne preskočim, jer još ima preseljenja i useljenja, a ako se i to dogodi, odmah mi javite. Oni koji zbog opravdanih razloga moraju biti odsutni za vrijeme blagoslova, neka kod susjeda ili rodbine ostave ključ ili kakvu poruku, jer se ne bih ponovo vraćao blagoslivljati one kojih nije bilo uz blagoslov. Ovaj će raspored stajati na oglasnoj ploči, župnom portalu, a imate ga i u dnu crkve pa možete uzeti. Ako tijekom blagoslova ispadne što nepredviđeno imat ćemo svi razumijevanja. Hvala!

Vaš župnik: Don Rajko Marković

Home Vijesti NAJAVA: Božićni blagoslov kuća za 2017./2018.