76.7%Bosnia And Herzegovina Bosnia And Herzegovina
0.3%Serbia Serbia
0.3%Austria Austria

Prošli mjesec: 1994
Naše HKUD „STOLAC“ iz Stoca nastupilo je na Svisvete, 1. studenoga 2017. na Aladinićima na „XVIII. Dubravskim susretima“ PDF  | Ispis |  E-mail
Četvrtak, 02 Studeni 2017 19:47

HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“Prije samog nastupa voditeljica programa najavila je sljedećim riječima nastup našega društva:

Društvo je osnovano 2002. god. i sastavni je dio župe Stolac, a okuplja isključivo mladiće i djevojke stolačke župe. Broji 100 članova, a danas je ovdje na Aladinićima jedna skupina Društva. Društvo njeguje, pjeva, pleše, svira, igra i promovira pjesme i običaje Hrvata stolačkoga kraja. U Društvu postoje razne sekcije: folklorna, vokalno-instrumentalna, tamburaška, klapska i dramska u kojima sudjeluju svi članovi. Nastupalo je do sada preko 290 puta: kod kuće, po Bosni i Hercegovini, Boki Kotorskoj, Hrvatskoj, Austriji i Njemačkoj.

Više puta su nastupali na "Đakovačkim vezovima“, "Vinkovačkim jesenima" i na Međunarodnoj Smotri Folklora u Zagrebu. Izdali su svoj CD i DVD. Svake su godine domaćini Ilindanskih slavlja u Stocu za Patron župe i Dan grada i općine, te organizatori raznih kulturnih manifestacija u svome gradu.

Danas će se ovdje na Aladinićima predstaviti: Zajedničkim bećarcem u kolu, zatim pjesmama: Maknite se sa gore, Graničari i Stolac grad. Poslušajmo ih!

Nakon najave, Stočani su veselo i profesionalno izveli svoj pripremljeni program, te su primjereno nagrađeni spontanim pljeskom okupljenog puka.

HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“ HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“ HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“ HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“ HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“ HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“ HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“

Home Vijesti Naše HKUD „STOLAC“ iz Stoca nastupilo je na Svisvete, 1. studenoga 2017. na Aladinićima na „XVIII. Dubravskim susretima“