68.5%Bosnia And Herzegovina Bosnia And Herzegovina
0.5%Japan Japan
0.5%Italy Italy

Prošli mjesec: 1824
U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. PDF  | Ispis |  E-mail
Nedjelja, 01 Listopad 2017 14:49

U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017.U nedjelju, 1. listopada 2017. u groblju Bjelojevići u 11,00 sati sv. Misu služio je stolački župnik don Rajko Marković.

Na sv. Misi sudjelovalo je nekoliko desetaka vjernika, kaže Niko Matić da ih je ubrojio 100, a Niko zna dobro brojiti, skupilo se dosta kako mještana tako gostiju i prijatelja. Pod sv. Misom mladi su ministrirali, čitali i predmolili.

Don Rajko je uputio prikladnu propovijed okupljenom puku, naglasivši da je sv. Mala Terezija svoj križ strpljivo nosila i svojom strpljivošću zavrijedila svetost, pa je sv. Tereziju stavio za uzor svima. Terezijin životopis, poslije njezine smrti kroz 25 godina preveden je na 35 svjetskih jezika i prodan u više milijuna primjeraka. Sv. Mala Terezija svojom je poniznosšću i iskrenošću osvojila srca ljudi čitavoga kršćanskoga svijeta.

Poslije sv. Mise domaćini su pozvali svoje goste i prijatelje na obiteljsku gozbu. Dumo je čestitao blagdan, kako domaćima tako i gostima i zaželio svima ugodno, lijepo i prijateljsko popodne, a Dumu je ove godine ugostila ručkom obitelj Ivice i Ive Matić iz Bjelojevića, a nastanjenih u Dubrovniku. Župnik je, s mjesnim momcima, sve kuće poslije sv. Mise obišao i svima u obiteljima čestitao, a nakon toga u Ivice sa svim uzvanicima ručao.

Kako je zaista lijepo i Bogu ugodno kad se braća i sestre nađu zajedno najprije kod sv. Mise slaveći Boga i sveca zaštitnika, a onda za obiteljskim stolom blagujući u ugodnom razgovoru s okupljenim prijateljima. Ovo su zdravi i lijepi hercegovački običaji, pa neka žive navijeke!

U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017. U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017.

Home Vijesti U groblju Bjelojevići slavljena sv. Misa povodom zaštitnice sv. Male Terezije 2017.