68%Bosnia And Herzegovina Bosnia And Herzegovina
8.9%Israel Israel
0.4%Japan Japan

Prošli mjesec: 2131
24. N. K. G., 17. rujna 2017. "A" - Zlatni jubilej, 50 godina djelovanja časnih sestara Milosrdnica u Stocu, predvodi biskup Ratko PDF  | Ispis |  E-mail
  • Sv. Mise kroz tjedan u 7,00 s. ujutro, a misne nakane imate na oglasnoj ploči.
  • Pozdrav na početku sv. Mise biskupu, časnim sestrama i svim vjernicima povodom Zlatnog jubileja, 50 godina djelovanja časnih sestara Milosrdnica u Stocu (1967. – 2017.)
  • Sv. Misa u sljedeću nedjelju ovdje u crkvi samo jedna: u 8,00 sati, a druga u Trebinju u 12,00 sati.
  • U sljedeću nedjelju, 24. IX. je Dan Trebinjske biskupije, sv. Misa u Stocu samo jedna – rana u 8,00 sati, a u Trebinju sveta koncelebrirana Misa za čitavu Trebinjsku biskupiju u 12,00 sati, koju predvodi naš biskup Ratko. U čitavoj će našoj Biskupiji biti samo rane sv. Mise. Već je ustaljen običaj da nedjelja pred Miholjdan, koji je zaštitnik Trebinjske biskupije, bude hodočašće u Trebinje, zato vas potičem sve, koji možete i želite pođite osobnim autima. Do sada ste se uvijek odazivali u velikom broju na ovo naše biskupijsko hodočašće, što je hvale vrijedno, pa vas tako molim i ove godine. Prigoda za sv. ispovijed i zajednička Gospina krunica u 11,30 sati, a sv. Misa u 12,00 sati. Plakat imate na oglasnoj ploči.
  • Ženidbeni oglas: Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Ivan Jerinić, sin Vinkov i Marice r. Knežević iz Stoca, naša župa i Danijela Kulaš, kći Slavkova i Rajke r. Marić iz Crnića, župa Aladinići. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno na Aladinićima u subotu, 23. rujna o.g. u 17,00 sati.
  • Vitraji: Ovih dana izdali smo prospekt „Vitraji župne crkve sv. Ilije Proroka u Stocu“ koji smo stavili u Župnu monografiju, izdanu 2013. povodom 150 godina župe. Vitraje smo postavili u crkvu i o. biskup Ratko blagoslovio 19. lipnja 2016. Sada ih svih 15 imamo u slici i riječi u stolačkoj monografiji koju možete i dalje nabaviti u dnu crkve kod vjerskog tiska.
  • Folklor: generalna proba za Folklor danas u 16,30 s., a polazak autobusa za Čitluk na „Dane Berbe grožđa–Brotnjo 2017.“ u 17,00 s. od naše župne crkve, a u petak proba u 20,00 sati.
  • Župni vjeronauk: redovito po rasporedu u župnoj dvorani i obvezatan je za sve učenike.
  • U subotu, 23. rujna je prvi dan jeseni.
  • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, ostavite to za sljedeću nedjelju ili poslije sv. Misa ovih dana, jer danas Župni ured ne radi, a ako je kome što hitno neka dođe u sakristiju.
  • Ovih dana umro je naš Stanko Šutalo iz Cerića, a pokopan u Boljunima za pokoj njegove duše, pomolimo se! Oče naš…
  • Zahvala biskupu i svima nazočnima na sv. Misi, sada slijedi svečana Akademija u crkvi, pučko slavlje uz čašćenje pred crkvom, pa domjenak za goste i uzvanike u stolačkom restoranu „Sampjero“.

Home Iz župnih oglasa 24. N. K. G., 17. rujna 2017. "A" - Zlatni jubilej, 50 godina djelovanja časnih sestara Milosrdnica u Stocu, predvodi biskup Ratko