Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 35 
Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017. PDF  | Ispis |  E-mail
Petak, 28 Srpanj 2017 09:40

Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017.Ove godine na blagdan sv. Ane u srijedu, 20. srpnja 2017. u groblju Ober-Doluša sv. Misu je predvodio i pastirsku riječ okupljenim vjernicima uputio aladinski župnik don Marko Šutalo. Don Marko je vjernicima predstavio sveti bračni par Joakima i Anu roditelje Blažene Djevice Marije, a po majci djeda i baku Gospodina Našega Isusa Krista.

Za vrijeme sv. Mise čitali su, te pod Misom posluživali i don Marku bili na usluzi mladi iz ovih dvaju naših sela. Poslije sv. Mise don Marko je zahvalio mještanima na pozivu za ručak, a on se uputio u Trnčinu k svojoj rodbini gdje i oni svečano slave sv. Anu kao patron sela i groblja. Mještani su se sa svojim gostima i prijateljima nakon sv. Mise uputili po obiteljima na zajedničko čašćenje i prijateljevanje.

Ove godine stolački dumo don Rajko je hodočastio s 50-ak hodočasnika autobusom iz Stoca na zavjet sv. Ani u Ulog, gdje se obilježavala 80.-ta obljetnica blagoslova uloške crkve posvećene sv. Ani. Don Marko je rado zamjenio našega dumu na Ober-Doluši na čemu mu posebno zahvaljujemo. A da se se ovaj lijepi događaj i slikovno zabilježi pobrinuo se naš stolački novinar i prof. gosp. Ivo Raguž i njemu srdačno zahvaljujemo.

Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017. Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017. Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017. Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017. Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017. Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017. Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017.

 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Vijesti Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017.