Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 12 
11. N. K. G., 18. lipnja 2017. "A" PDF  | Ispis |  E-mail
 • Sv. Mise kroz tjedan u 7,00 sati ujutro, a misne nakane imate na oglasnoj ploči.
 • Sv. Mise u sljedeću nedjelju su 3 redovito: 8,00, 9,30 i 11,00 s., a danas su dvije u crkvi: 8,00 i 9,30 sati, a treća sv. Misa na Borojevićima u 11,00 sati.
 • Današnje krštenje u 9,30 s.: Veronika Kuzman, Stolac, rođ. u Splitu, 17. V. 2017., 4. dijete roditelja Marijo Kuzman i Kristina r. Rajič. Kuma: Katarina Žilić. Čestitamo!
 • Folklor: Naše Folklorno društvo „Stolac“ pozvano je u nedjelju, 25. lipnja u Rotimlju na „Petrovdansku večer folklora“, pa će biti probe u petak u 20,30 sati, u nedjelju poslije treće sv. Mise u 11,00 sati, zatim poslije podne u 18,30 sati i polazak autobusa u 19,00 sati, a nastupi u Rotimlji u 20,00 sati. Sv. Misa u Rotimlji u nedjelju u 19,00 sati, plakati na oglasnim pločama.
 • CnaK: u dnu crkve imate još novog broja CnaKa, po cijeni od 3 KM.; -Radosna Vijest po 2 KM.
 • Ljubinje: I ove godine na Uočnicu Srca Isusova u četvrtak, 22. lipnja hodočastimo u Ljubinje u našu crkvicu posvećenu Presvetom Srcu Isusovu, sv. Misa u 18,00 s., pjeva „Modra Rijeka“. Autobus od crkve polazi u četvrtak u 17,00 s. i ostala auta koja nam se žele priključiti, autobus je besplatan, a vi mi se ipak javite da znam koliko nas ide, radi mjesta u autobusu. Najprije idemo na naše groblje u Ljubinju, pa u crkvu, pobožnost Srcu Isusovu, pa pred crkvom Misa, a poslije Mise čašćenje, ponesite što za jelo, a ponijet će i Dumo što za osvježenje da ne kvarimo običaj. Povratak u 19,30 sati.
 • U petak je Srce Isusovo: sv. Misa u 7,00 s. ujutro, a u Studencima u Svetištu u 11,00 sati.
 • U subotu, 24. lipnja je Ivanjdan, zaštitnik Kruševa, sv. Misa u Kruševu u 11,00 s., a ispovijed prije sv. Mise, sv. Ivan je zaštitnik Stjepan Krsta, Tasovčića i Hutova, Mise su tamo u 11,00 s., a na Uočnicu Ivanjdana sv. Misa na Stjepan Krstu u 18 s., plakat na oglasnoj ploči.
 • U sljedeću nedjelju, nedjelja po Srcu Isusovu patron župe Čeljevo, Misa u 11,00 sati.
 • Pred nama je Ilindan, 20. srpnja: Patron župe i Dan grada i općine. Svetu Misu na Ilindan u 11,00 s., predvodi mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački.
 • Smotra Folklora: bit će na platou kod Župne crkve, na prvu večer trodnevnice sv. Iliji, ponedjeljak, 17. srpnja u 20,00 s., a poslije Folklora opće pučko slavlje, tu večer pjeva grupa „Kamen“ i Marin Previšić iz Neuma.
 • Na Ilindan večer u 21,00 s., Koncert na platou kod Župne crkve, pjeva. Dražen Zečić, a prati ga grupa „Enigma“ iz Čitluka. Ulaz slobodan, svi ste pozvani. Svi u Stocu i okolici slavimo sv. Iliju Proroka kao svoga zaštitnika, a potaknimo i druge, nek se zna - Stolac taj dan slavi!
 • Ministrantski skup ministranata iz svih župa Trebinjske biskupije bit će u Rotimlji u četvrtak, 22. lipnja 2017. Naši ministranti neka u četvrtak dođu kod crkve u 9,00 s., polazak autobusa u 9,30 s., u Rotimlji smo u 10 s., sv. ispovijed u 10,30, a sv. Misa u 11,00 s., u 12,00 s. ručak, u 13 s. poslijepodnevni program: turnir u nogometu, povlačenje konopa, skakanje u vreći, igra graničara i nakon svega povratak kućama. Neka ministranti ponesu malo grickalica, sendviće i vodu i što za igru, a Dume im osiguravaju prijevoz i priređuju ručak.
 • U srijedu, 21. lipnja je prvi dan ljeta.
 • KMNL: Na Ivanjdan, u subotu večer, 24. lipnja u 20,00 sati momci iz naše župne KMNL naći će se skupa s Dumom na jednom prijateljskom i slavljeničkom druženju u našem stolačkom restoranu „Sampjero“. Nakon što smo osvojili prvo mjesto u KMNL Crkve u Hrvata, što je veliki športski uspjeh, Dumo je obećao da ćemo ovaj naš župni veliki pobjednički trijumf jednu večer zajednički proslaviti pa neka to bude na Ivanjdan u 20,00 sati.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Iz župnih oglasa 11. N. K. G., 18. lipnja 2017. "A"