Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 103 
4. Uskrsna nedjelja, 7. svibnja 2017. "A" - Dobri Pastir PDF  | Ispis |  E-mail
 • Sv. Mise kroz tjedan u 18,30 s., osim petka u 18,00 s. radi Maturantske Mise koja je u 19 s.
 • Sv. Misa u sljedeću nedjelju je samo jedna u našoj župi: u 8,00 sati, radi Kraljice Mira u Hrasnu, a u Hrasnu je sv. Misa u 11,00 sati, a danas su samo 2 sv. Mise u crkvi: 8,00 s. i 9,30 sati, a 3. sv. Misa na Pješivcu u 11,00 sati. Krizma na Domanovićima u 11,00 sati.
 • Mjesec svibanj je Gospin mjesec. Svaku večer u crkvi svibanjska pobožnost, krunica, litanije i sv. Misa, a četvrtkom klanjanje u 18,30 s., osim u petak u 18,00 s. radi Maturantske Mise koja je u 19,00 sati. Svaku večer predmole sva djeca Osnovne škole.
 • Župni vjeronauk: danas poslije sv. Misa u 8,00 i 9,30 sati, a u nedjelju smo u Hrasnu, pa nema vjeronauka.
 • Krizmanici: vjeronauk i provjera znanja utorkom i četvrtkom u 17,00 sati.
 • U četvrtak, 11. svibnja bit će ispovijed naših maturanata u crkvi u 19,30 sati.
 • U petak, 12. svibnja bit će Maturantska sv. Misa u našoj crkvi u 19,00 s. za naše ovogodišnje maturante, njih 71, za njihove roditelje, rodbinu, prijatelje i profesore. Ovo je 21. generacija poslijeratnih stolačkih maturanata.
 • Hodočašće u Hrasno: Kraljici Mira u sljedeću nedjelju, 14. svibnja, 40.-ta obljetnica Svetišta. Idemo autobusom u 9,00 s. od župne crkve, povratna karta košta 7 KM. Upise i uplate primamo u Župnom uredu, poći će i 6 naših obučenih ministranata koji će ministrirati u sv. Misi skupa s ostalim ministrantima, a poći će i naše stolačko Folklorno društvo u civilu. U sv. Misi našoj je župi dodijeljeno I. čitanje, koje će pročitati mladić iz naše župe, a pod sv. Misom uz hrašanjski pjevački zbor pjevat će i naše HKUD „Stolac“ iz Stoca, koje će poslije sv. Mise prikladnim programom povesti Pučko slavlje u Svetištu s ostalim okupljenim pukom Božjim, a poslije podne u 14,30 s. nastupit će i u službenom poslijepodnevnom programu. U Svetište kad dođemo na čelu procesije prema crkvi ide naša župna zastava sv. Ilije Proroka, koju će nositi naši momci. Pješice u Hrasno neka idu samo solidne grupe i neka mi se jave da znadem koliko vas ide i lijepo se ponašajte. Pođite i malim autima koji možete, a povratak je u poslijepodnevnim satima.
 • Folklor: generalna proba za Hrasno i dogovor za Rijeku bit će u subotu u 20,00 sati.
 • Prošle subote i nedjelje, 29. i 30. travnja bili smo na SHKM u Vukovaru a gostovali u Vinkovcima. Bilo nam je lijepo, preko 30.000 HKM, nas iz Stoca 120 u 3 autobusa, tekst i slike možete pogledati na Župnom portalu. Bogu hvala na ovakvim susretima, a don Boži hvala što me je zamjenio u ova dva dana.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu neka dođe poslije sv. Mise.
 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Iz župnih oglasa 4. Uskrsna nedjelja, 7. svibnja 2017. "A" - Dobri Pastir