Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 99 
3. Uskrsna nedjelja, 30. travnja 2017. "A" PDF  | Ispis |  E-mail
  • Sv. Mise kroz tjedan u 18,30 sati, osim u subotu sv. Misa u 17,00 sati radi vjenčanja.
  • Sv. Mise u sljedeću nedjelju su samo 2 u crkvi: 8,00 i 9,30 sati, a treća sv. Misa na Pješivcu - Novo Groblje u 11,00 sati, a danas samo jedna sv. Misa u 10,30 sati.
  • Ženidbeni oglas: Sveti sakramenat ženidbe želi primiti: Davorin Filipović, sin Jadrankov i Ankice r. Hrsto iz Mostara, župa Katedrala i Darijana Katić, kći Mladenova i Zdravke r. Previšić iz Stoca, naša župa. Ženidbeni oglas danas, a vjenčanje predviđeno u Stocu u subotu, 6. svibnja ove godine u 18,00 sati.
  • Današnje krštenje u 10,30 sati: Matej Papac, Stolac, rođen u Mostaru, 29. I. 2017. četvrto dijete roditelja: Mario Papac i Dubravka r. Bošković. Kum: Emil Bošković. Čestitamo!
  • U ponedjeljak, 1. svibnja je sv. Josip Radnik, zaštitnik župe Domanovići, sv. Misa na Domanovićima u 11,00 sati, a Krizma na Domanovićima u sljedeću nedjelju u 11,00 sati.
  • U sljedeću nedjelju, 7. svibnja, Prva nedjelja u svibnju, je godišnja sv. Misa na Pješivcu-Novo Groblje, sv. Misa u 11,00 sati, a prigoda za sv. ispovijed prije sv. Mise.
  • U ovom tjednu su Prvi petak, Prva subota i Prva nedjelja: ispovijedam pola sata prije sv. Misa, a u nedjelju ispovijedam sat vremena prije rane Mise u 8,00 sati i pola sata prije Mise u 9,30 sati, a treća Misa je na Pješivcu. Naglašavam Prvu subotu i ispovijed za naše ovogodišnje Prvopričesnike i obavljanje pet Prvih subota na čast Gospi.
  • Mjesec svibanj je Gospin mjesec. Svaku večer u crkvi svibanjska pobožnost, krunica, litanije i sv. Misa u 18,30 sati, a četvrtkom klanjanje i Misa isto u 18,30 sati. U subotu će pobožnost i sv. Misa biti u 17,00 sati, radi vjenčanja u 18,00 sati. Svaku večer predmole sva djeca Osnovne škole.
  • Folklor: proba za sve folkloraše u utorak i u petak u 20,00 sati u župnoj dvorani za mlade.
  • Župni vjeronauk: u sljedeću nedjelju redovito iza sv. Misa u 8,00 i 9,30 sati.
  • Krizmanici: vjeronauk i provjera znanja utorkom i četvrtkom u 17,00 sati.
  • Hodočašće u Hrasno Kraljici Mira u drugu nedjelju, 14. svibnja. Idemo autobusom, povratna karta 7 KM., upise primamo od danas, poći će i 6 ministranata za ministriranje u sv. Misi, a naš Folklor pjevat će pod sv. Misom s hrašanjskim zborom, nastupiti u narodnom slavlju poslije sv. Mise i nastupit će u popodnevnom programu. Ponijet ćemo župnu zastavu. Pođite i malim autima. Pješice neka idu samo solidne grupe i neka mi se jave, da znam koliko nas ide pješice i lijepo se ponašajte. Plakat će biti na oglasnoj ploči.
  • Vukovar: Jučer i danas don Rajko je u Vukovaru s mladima na Susretu hrvatske katoličke mladeži, ja ga zamjenjujem, pa ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, ostavite to kad dođe don Rajko, za nedjelju ili ovih dana poslije večernjih sv. Misa, a ako ima što hitno, da ja mogu obaviti, dođite poslije sv. Mise u sakristiju.
 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Iz župnih oglasa 3. Uskrsna nedjelja, 30. travnja 2017. "A"