Veliki Četvrtak PDF  | Ispis |  E-mail
Subota, 23 Travanj 2011 22:12

Veliki Četvrtak 2011.Na Veliki Četvrtak sv. misa Večere Gospodnje započela je u župnoj crkvi u 1800 sati. U svečanoj procesiji s crkvenog platoa ušli su u crkvu križ i svijeće, ministranti, zatim 45 ovogodišnjih Prvopričesnika, koje je lijepo poredala i za ovu zgodu pripremila č. s. Alojzija, pa 12 maturanata koji su predstavljali apostole u odori koja se nosila u Isusovo vrijeme i Dumo na kraju.

Za vrijeme svečane procesije s kora su pjevali župni zborovi predvođeni djevojačkom skupinom „Angelus“. Slijedila je redovita sv. misa predvođena župnikom don Rajkom Markovićem. Pod misom su čitali mladi, a poslije Evanđelja župnik je naglasio kako su ove svete večeri ustanovljena dva sakramenta: Sv. Euharistija i Sv. Red. Poslije propovijedi župnik je oprao noge dvanaestorici apostola kako je to učinio i sam Isus prije dvije tisuće godina.

Poslije su se predstavili Prvopričesnici okupljenom puku. Posebno je bilo interesantno slušati što bi sve željeli biti kad odrastu pa bilo je tu raznih zvanja: učiteljica, nogometaša, košarkaša, policajaca, ali i 5 duhovnih zvanja. Poslije je župnik naglasio: „Nikad više duhovnih zvanja kao ove godine, a koliko je nogometaša, morat ćemo pozvati Slavena Bilića da dođe u Stolac i izabere hrvatsku nogometnu reprezentaciju“.

Poslije Mise prenešeno je Svetotajstvo na pokrajnji oltar uz prikladan obred. A nakon svega Prvopričesnicima i ministrantima su podijeljeni kruščići dar stolačke gradske pekare. Poslije svega programa apostoli su se počastili s Dumom i časnim sestrama u Dvorani za mlade.

Veliki Četvrtak Veliki Četvrtak Veliki Četvrtak Veliki Četvrtak Veliki Četvrtak Veliki Četvrtak Veliki Četvrtak Veliki Četvrtak

Home Vijesti Veliki Četvrtak