• 1
  • 2
  • 3

Stočani na Križnom putu uz Križevac 2015.Danas, 20. veljače 2015. u prvi korizmeni petak Stočani su započeli pobožnosti Križnoga puta uz Križevac u 16,30 sati i tako će biti svakog petka u Korizmi.

Vjerni puk stolačke župe, sa svojim župnikom don Rajkom i časnim sestrama, obavio je danas Križni put, na stolačkom brdašcu Križevcu, koji se nalazi usred grada Stoca. Vjernici su se odazivali u vrlo velikom broju, djeca, mladi, pjevači, ministranti, odrasli, pa je tako lijepo bilo pogledati uz Križevac kako se procesija dostojanstveno kreće u pobožnom hodu, u molitvi i pjesmi, od postaje do postaje križnog puta.

Kruna svega na kraju je bila na vrhu Križevca sv. Misa, pod kojom su mladi čitali i predvodili liturgijsko pjevanje uz sudjelovanje čitavog puka Božjega, a ministranti dostojno ministrirali.

Križni put Stočani uvijek dožive kao jedno pobožno pokorničko hodočašće na našu stolačku Kalvariju-Križevac, pri čemu odmore i dušu i tijelo i zato je križni put dobro posjećen.

krizevac