• 1
  • 2
  • 3

Veliki Petak u Stocu 2012.Na Veliki Petak smo planirali i ove, kao i svake godine, u procesiji u 1500 sati izaći na naš stolački Križevac na kome se nalazi zavjetni križ stolačkog puka, ali zbog kiše to nam nije bilo moguće, pa su svi obredi obavljeni u župnoj crkvi, koju je Božji puk u potpunosti ispunio, kao i svo dvorište ispred župne crkve. Slijedila su tri svečana dijela: služba riječi, klanjanje križu i sveta pričest. Muka Isusova po Ivanu je dostojanstveno otpjevana što je vjerni puk pobožno pratio i proživljavao.

Svi su „ljubljenjem“ križa Isusova iskazali vrlo ganutljivo poštovanje prema ovom svetom kršćanskom znaku. Skoro sav nazočni svijet se pričestio, jer su ovih dana bile sv. ispovijedi u našoj i okolnim župama.

Zaista smo svjedoci kako naš kršćanski puk vrlo lijepo, pobožno i dostojanstveno sudjeluje u obredima Velikog Petka. Bogu hvala.

velikipetak2012