• 1
  • 2
  • 3

Adventska subota - Klanjanje pred Presvetim u župi Stolac 2020.U stolačkoj župnoj crkvi, organizirano je u subotu, 5. prosinca 2020. adventsko jednosatno Klanjanje pred Presvetim u 19,00 sati. Dumo je u 19,00 sati na znak zvona obučen u liturgijsko ruho i plašt bijele boje izišao s ministrantima iz sakristije na oltar, otvorio tabernakul stavio veliku hostiju u monstrancu, izložio Presveto na oltar, a pjevači zapjevali: Svet, svet, svet…. 3 puta.

Poslije je Dumo predmolio prikladnu molitvu, predstavio okupljenom puku program večeri i sve nazočne uveo u tajnu Svetootajstva, zatim pročitao evanđelje i uputio vjernicima prigodno slovo. Svi smo neko vrijeme ostali u šutnji uronjeni u molitvu i razgovor s izloženim Isusom Kristom.

Božićna ispovijed starih u našoj župi 2016.

• U ovom tjednu najavljujem Božićnu ispovijed starih po selima i u Gradu i to:
    • Ponedjeljak:
      • Boljuni u 9,00 s., ispovijed starih po kućama u Boljunima;
      • Podosoje 9,30 s.
      • Ćore u 10,00 s.
      • Dubrava 10,30 s.
      • Bačnik 11,00 s.
    • Utorak:

Komunalno poduzeće i Katolička mladež župe Stolac u subotu, 28. studenoga 2020. na Uočnicu Prve nedjelje Došašća u 19,00 sati podigli su Božićni bor na Centru grada Stoca.

Večeras se okupio veliki broj mladih, te bračni parovi s malom djecom, koji su došli na ovu svečanost u večernjim satima, a neki su ponijeli i po jedan nakit od kuće i postavili ga na bor, tako da je ovo ustvari „Božićni bor župljana Stoca“. A volonteri župe Stolac po već ustaljenoj tradiciji na Centru grada postavili su Jaslice, okitili ih i osvijetlili i večeras su upalili „Prvu adventsku svijeću“ na Jaslicama, uoči Prve nedjelje Adventa.

Euharistijsko klanjanje pred PresvetimU subotu, 5. prosinca u 19,00 sati organiziramo u našoj župnoj crkvi jednosatno Euharistijsko klanjanje pred Presvetim za čitavu našu župu.

Program večeri: Izlaganje Presvetog Sakramenta na oltaru uz prigodnu pjesmu, zatim će se ispreplitati duhovni programi kroz osobnu molitvu u tišini, zajedničke pjesme, prigodna čitanja mladih i na kraju litanije Presvetom Srcu Isusovu i blagoslov s Presvetim.

Došašće-Advent 2017.U sljedeću nedjelju je Prva Nedjelja Došašća-Adventa, počinje bliža priprava za božićno vrijeme. Došašće traje 4 nedjelje.

I ove godine obilježimo svečano "Božić u Stocu" okićenim gradom, Jaslicama na Centru, Adventskim koncertom na Centru svih stolačkih župa u 4. N. Došašća, ove godine, 20. prosinca u 16,00 sati, okićenim izlozima s 4 adventske svijeće, kao što će biti i ovdje u crkvi na oltaru, isto tako neka bude na prozorima vaših radnji, stanova i kuća, a posebno onih koji gledaju na ulice i prometnice, a poslije će ta mjesta zauzeti božićne jelke. Neka se odmah na početku Adventa kao i po svim kršćanskim gradovima svijeta tako i u našemu Stocu osjeti -Božić je na pragu- Dajmo svi našemu Gradu svečani izgled!