• 1
  • 2
  • 3

SVETA MISA I NAGOVOR BRAČNIM PAROVIMAUmirovljeni biskup Ratko Perić predslavio je sv. Misu u Stocu i održao predavanje za župne bračne parove, u nedjelju 21. veljače 2021.

Od godine 2010., svake je prve nedjelje u korizmi biskup Ratko predvodio sv. Misu u Stocu i održao nagovor supružnicima stolačke župe. Tako je bilo i ove godine. Biskupa su pred crkvom dočekali župnik don Rajko i župni ministranti. U 11.00 sati jeknula su sva tri župna zvona i najavila svečanu sv. Misu, u kojoj je koncelebrirao i župnik. Potom se procesija s povećim brojem ministranata uputila ispred sakristije crkvenim dvorištem na velika ulazna vrata prema glavnom oltaru. Pjevački zbor „Mladi“ intonirao je s kora pučku korizmenu pjesmu: „O, Isuse, daj da pjevam“, a sav je puk u dvoglasju prihvatio.

Križni put u Stocu uz Križevac 2021.I ove godine započeli smo dostojno Korizmu u Stocu s uobičajenim Križnim putom uz naš Križevac. Prvoga petka u Korizmi, 19. veljače 2021., a tako i svakoga petka ubuduće, u 16,30 sati vjerni puk stolačke župe, sa svojim župnikom don Rajkom, redovito obavlja pobožnost Križnog puta sa sv. Misom, na stolačkom brdašcu Križevcu.

Vjernici su se i ovoga, malo prohladnoga i kišnoga, petka odazvali u vrlo velikom broju, više stotina: djece, mladih, pjevača, ministranata, odraslih, pa je tako lijepo bilo pogledati uz Križevac kako se procesija dostojanstveno kreće u pobožnom hodu, u molitvi i pjesmi, od postaje do postaje križnog puta.

Čista srijeda – Pepelnica u Stocu 2021.Čista srijeda-Pepelnica, 17. veljače 2021. u stolačkoj župnoj crkvi sv. Ilije Proroka proslavljena je vrlo dostojanstveno, kako i dolikuje ovom svetom danu na početku korizme. Svečana sv. Misa slavljena je u 17,30 sati, a sat vremena prije sv. Mise stolački dumo Rajko ispovijedao je vjernike, među kojima je najviše bilo djece i mladih, koji su ovu korizmu htjeli započeti čista srca i duše uz svoje osobne korizmene odluke.

Puna crkva puka Božjega, pun kor pjevača, a ministranti okitili oltar kao najljepše cvijeće. Župna crkva vrlo lijepo aranžirana s korizmenim simbolima koji će kroz korizmu vjerni puk poticati na razmišljanje i obraćenje. U 17,30 sati župna zvona su najavila početak sv. Mise, ministranti s dumom izlaze na oltar, a čitava crkva predvođena Mješovitim župnim zborom „Mladi“ punim zanosom srca i duše pjeva pučki dvoglasno ulaznu korizmenu pjesmu: „Ja se kajem Bože mili“.

NAJAVA: Predavanje gen. vik. don Željka Majića za bračne parove iz naše župe u sljedeću nedjelju, 1. Korizmenu 1. ožujka 2020. godineU sljedeću nedjelju na 1. Korizmenu, imat ćemo našega biskupa Ratka u gostima, pa će biti samo 1 sv. Misa u 11,00 s. za čitavu župu, koju će predvoditi biskup Ratko.

Prošlih godina lijepo je uspjelo s bračnim parovima, dosta vas se odazvalo, što je znak da je bilo pogođeno, pa ćemo tako organizirati i ove godine

Proslava Gospe Lurdske u Stocu 2021. U četvrtak, 11. veljače 2021. u Stocu smo svečano proslavili blagdan Gospe Lurdske. Prije sv. Mise vjernici su dolazili pomoliti se osobno Gospi i tražiti njezin zagovor u crkvi pred Gospinim kipom i u crkvenom dvorištu pred Lurdskom špiljom, koja se nalazi s donju stranu župne crkve, a neki su se i ispovjedili. Župljani su mogli na ulazu u crkvu nabaviti kod ministranata svijeće, koje će nositi upaljene u svečanoj procesiji poslije sv. Mise.

U 17,30 sati u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka bila je pobožnost Gospi, zajednička krunica, koju je skupa s ministrantima započeo župnik don Rajko, a nastavila predmoliti školska djeca iz Dječjeg zbora „Modra rijeka“.