• 1
  • 2
  • 3

NAJAVA: Predavanje gen. vik. don Željka Majića za bračne parove iz naše župe u sljedeću nedjelju, 1. Korizmenu 1. ožujka 2020. godineU sljedeću nedjelju na 1. Korizmenu, imat ćemo, umjesto biskupa, gen. vikara naših biskupija u gostima, pa će biti samo 1 sv. Misa u 11,00 s. za čitavu župu, koju će predvoditi gen. vik. don Željko Majić.

Prošlih godina lijepo je uspjelo s bračnim parovima, dosta vas se odazvalo, što je znak da je bilo pogođeno, pa ćemo tako organizirati i ove godine.

Susret hrvatske katoličke mladeži u Zagrebu - subota i nedjelja, 9. i 10. svibnja 2020. pod geslom „Što god vam rekne, učinite“. Program: U subotu, 9. svibnja do 9,00 s. dolazak u Zagreb, u 9,30 s. kateheze u 20-ak velikih centara, sv. Misa, u podne odlazak mladih kod obitelji po župama, koje će nas primiti kao domaćini, zatim ručak po obiteljima ili u župama, od 14 do 18 sati program u centru Zagreba: Katedrala o bl. Alojziju Stepincu, bazilika Srca Isusova u Palmotićevoj o bl. Ivanu Merzu, povratak u župe, večera i program.

U nedjelju, 10. svibnja u jutarnjim satima dolazak na Trg bana Jelačića gdje će biti predprogram, a u 11,00 sati Središnje euharistijsko slavlje – Sv. Misa, koju prenosi HRT. Nakon sv. Mise u 13,30 sati stanka za ručak na Kaptolu.

Proslava Gospe Lurdske u Stocu 2020.U utorak, 11. veljače 2020. u Stocu smo svečano proslavili blagdan Gospe Lurdske. Prije sv. Mise vjernici su dolazili pomoliti se osobno Gospi i tražiti njezin zagovor u crkvi pred Gospinim kipom i u crkvenom dvorištu pred Lurdskom špiljom, koja se nalazi s donju stranu župne crkve, te su mogli na ulazu u crkvu nabaviti kod ministranata svijeće, koje će nositi upaljene u svečanoj procesiji poslije sv. Mise.

U 17,30 sati u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka bila je pobožnost Gospi, zajednička krunica, koju je skupa s ministrantima započeo župnik don Rajko, a nastavili predmoliti školska djeca iz Dječjeg zbora „Modra rijeka“.

Gospa LurdskaU utorak, 11. veljače je Gospa Lurdska, koja se 1858. u Lurdu u Francuskoj ukazala sv. Bernardici. To je Svjetski dan bolesnika, a Gospa Lurdska je i zaštitnica medicinskog osoblja.

Pobožnost Gospi, krunica i poslije sv. Misa bit će u crkvi u 17,30 sati, a nakon sv. Mise, procesija s pjevanim Gospinim litanijama oko crkve, pa do Lurdske špilje, koju smo napravili povodom 150.-te obljetnice ukazanja Gospe u Lurdu, te pjevanje Lurdske pjesme s upaljenim svijećama pred špiljom i svečanim blagoslovom.

Svečano proslavljen blagdan sv. Vlahe u Stocu 2020. U našoj stolačkoj župnoj crkvi svečano je u ponedjeljak, 3. veljače 2020. proslavljen blagdan sv. Vlahe, biskupa i mučenika iz prvih kršćanskih vremena i zaštitnika grla.

U 17,30 sati služena je sv. Misa koju je predvodio stolački župnik don Rajko. Na početku je Dumo sve nazočne pozdravio, a zatim sv. Vlahu-Blaža lijepo predstavio i rastumačio dugu kršćansku tradiciju „grličanja“ blagoslova grla na blagdan sv. Vlahe, što je i u našim krajevima odavno dobro prihvaćeno i s vjerom prakticirano.