• 1
 • 2
 • 3
 • Sv. Mise kroz tjedan u 700 s. ujutro, osim u subotu, na Gospu Lurdsku Misa u 1730 s.
 • Tečaj za brak održat će se u Dračevu za čitav Stolački dekanat 16., 17. i 18. III., od 1900 do 2100 sat. Zaručnici, javljajte se!
 • Cnak: Stigao je najnoviji broj Cnaka, pa nabavite u dnu crkve po cijeni od 3 KM.
 • U petak 10. veljače je i blagdan blaženog kardinala Alojzija Stepinca duhovnog velikana našega hrvatskog naroda, sv. Misa u 700 s. ujutro.
 • U subotu, 11. veljače je Gospa Lurdska, koja se 1858. u Francuskoj u Lurdu ukazala sv. Bernardici. To je Svjetski Dan bolesnika, a Gospa Lurdska je i zaštitnica čitavog medicinskog osoblja. Kako sada imamo Lurdsku špilju u krugu naše župne crkve napravljenu povodom 150.- te obljetnice ukazanja u Lurdu: bit će pobožnost Gospi - krunica i sv. Misa u crkvi, posl. Mise procesija s pjevanim Gospinim litanijama iz crkve do Lurdske špilje (plašt, blag. voda), te pjevanje Lurdske pjesme s upaljenim svijećama pred špiljom i svečanim blagoslovom – ponesite svijeće (dj.ne svi.i ne pal.u cr.). Pobožnost počinje u subotu u 1730 s. Pozivam vas sve! Misu pjevaju Dječji Zbor. Slavuji i Modra Rijeka, a proba za Dječ. zbor. u pet. u 1730 s.
 • Budući se na Gospu Lurdsku slavi Svjetski Dan bolenika, posjetit ćemo mi iz župe: Dumo, časne sestre i pjevačka skupina „Angelus“ Starački dom u Ljubuškom, koje vode časne sestre Milosrdnice. Slavit ćemo s njima sv. Misu u 1100 sati, a poslije Mise upriličit ćemo jedno zajedničko prijateljsko druženje.
 • U subotu, 11. veljače u 1730 sati bit će sv. Misa za mlade i obitelji iz naše župe.
 • Groblja: Poslije sv. Misa možete u Žup. uredu plaćati članarinu za groblja kod odbornika.
 • Danas u nedj. po Sv. Vlahi - Blažu, običaj je grličati se, blagoslov grla s blagoslovljenim svijećama, koje smo blagoslovili na Svijećnicu, ali kako je danas Prva nedjelja – ispovijed, pa primanje stranaka, pa da ne bismo oduljili, obavit ćemo na kraju sv. Mise, svečano zajedničko grličanje.
 • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
 • Ovih dana umrla je naša župljanka Mara Raguž iz Cereva, a pokopana u Kruševu, za pokoj njezine duše, pomolimo se! Oče naš… 
 • Grličanje: Po zagovoru Sv.Vlahe biskupa i mučenika, od bolesti grla i svakog drugog zla, oslobodio vas svemogući Bog Otac i Sin i Duh Sveti. Amen!