Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 104 
Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji, 10. svibnja 2018. PDF  | Ispis |  E-mail
Četvrtak, 10 Svibanj 2018 18:43

Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018.U četvrtak, 10. svibnja 2018. pod pučkom sv. Misom u 11,00 sati, u Gornjoj Bitunji, koju je predslavio i vjernicima prigodnu riječ uputio župnik don Rajko, svečano je proslavljen bl. Ivan Merz, kojega su mještani prošle godine, u dogovoru sa župnikom, izabrali za svoga zaštitnika.

Na početku je župnik sve pozdravio, izrazio radost što smo se okupili u ovako lijepom broju i sve pozvao na molitvu za žive i mrtve, za polja, njive i usjeve, za Božji blagoslov nad sve ono od čega živimo i čime se bavimo, da nam sve to dobri Bog blagoslovi po zagovoru bl. Ivana. Ukopnici ovoga groblja su mještani triju sela Gornja Bitunja, Donja Bitunja i Zabrđe.

Za vrijeme sv. Mise domaći vjernici su čitali, posluživali, predmolili, pjevali, zvonili… a prije sv. Mise sve pripremili i vrlo lijepo organizirali. Na kraju Mise Dumo je još jedanput svima čestitao te konstatirao da je ova kapelica sa zvonom danas ovdje jedno veliko i crkveno i nacionalno djelo, koje svjedoči našu vjeru na ovim prostorima.

Poslije sv. Mise ukopnici ovog groblja priredili su svečani domjenak za sve nazočne u lijepoj hladovini kod kapele. Dumo je jelo, piće i sve nazočne na početku blagoslovio i svima zaželio ugodan boravak i prijateljsko druženje na rodnom ognjištu. Danas ovdje živi samo jedna hrvatska obitelj, a nekad su to bila brojčana i jaka sela stolačke župe, ali tko znade možda se opet svijet vrati u ova naša sela živjeti, željan zdrave hrane, zraka i okoliša kako je to danas popularno naglašavati u modernoj Europi. Bilo kako bilo, lijepo se sjetiti svojih pokojnika i ne zaboraviti svoje rodno mjesto i svoj kraj u kojemu su nam u naša srca naši roditelji ugradili Katoličku vjeru i veliku ljubav prema svome hrvatskom narodu.

Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018. Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji 2018.

 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Vijesti Svečano proslavljen bl. Ivan Merz u Gornjoj Bitunji, 10. svibnja 2018.