Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 96 
Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. PDF  | Ispis |  E-mail
Ponedjeljak, 07 Svibanj 2018 22:05

Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018.Na Pješivcu u Novom groblju, stolački dumo Rajko, slavio je s pukom Božjim sv. Misu, 6. svibnja 2018. u 11,00 sati. Ovo je godišnja sv. Misa koja se po tradiciji slavi svake godine na prvu nedjelju u svibnju i ovu nedjelju ukopnici groblja Pješivac – Novo groblje, slave kao svoj dan, te pozivaju svoje goste i prijatelje poslije Mise na obiteljski ručak u 36 kuća: 16 kuća Aladinske župe i 20 kuća Stolačke župe, ali se okupe i vjernici okolnih sela. Puno groblje naroda Božjega.

Pod sv. Misom ministrirali su domaći ministranti, čitali domaći mladi, a pučko pjevanje su animirale domaće djevojke članice stolačka pjevačke skupine „Angelus“, pa je tako sav nazočni puk složno u molitvi i pjesmi slavio sv. Misu.

Poslije sv. Mise svijet se razišao po obiteljima na gozbu, razgovor i ugodno druženje, a i dumo je ove godine bio gost u obitelji Pere Braća, koja je ove godine bila po redu ugostiti župnika u svojoj kući, ali je prije ručka, na poziv Marinka Obradovića, navratio i u njegovu obitelj na čašicu pića, časti i razgovora. Kad dumo ima vremena obađe pomalo i sve ostale obitelji, koje taj dan slave. Ovo su lijepe godišnje prigode da se ljudi malo okupe, vide, porazgovore, sv. Misu proslave i u rodbinskim i prijateljskim obiteljima počaste.

Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018.

 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Vijesti Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018.