Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. PDF  | Ispis |  E-mail
Ponedjeljak, 07 Svibanj 2018 22:05

Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018.Na Pješivcu u Novom groblju, stolački dumo Rajko, slavio je s pukom Božjim sv. Misu, 6. svibnja 2018. u 11,00 sati. Ovo je godišnja sv. Misa koja se po tradiciji slavi svake godine na prvu nedjelju u svibnju i ovu nedjelju ukopnici groblja Pješivac – Novo groblje, slave kao svoj dan, te pozivaju svoje goste i prijatelje poslije Mise na obiteljski ručak u 36 kuća: 16 kuća Aladinske župe i 20 kuća Stolačke župe, ali se okupe i vjernici okolnih sela. Puno groblje naroda Božjega.

Pod sv. Misom ministrirali su domaći ministranti, čitali domaći mladi, a pučko pjevanje su animirale domaće djevojke članice stolačka pjevačke skupine „Angelus“, pa je tako sav nazočni puk složno u molitvi i pjesmi slavio sv. Misu.

Poslije sv. Mise svijet se razišao po obiteljima na gozbu, razgovor i ugodno druženje, a i dumo je ove godine bio gost u obitelji Pere Braća, koja je ove godine bila po redu ugostiti župnika u svojoj kući, ali je prije ručka, na poziv Marinka Obradovića, navratio i u njegovu obitelj na čašicu pića, časti i razgovora. Kad dumo ima vremena obađe pomalo i sve ostale obitelji, koje taj dan slave. Ovo su lijepe godišnje prigode da se ljudi malo okupe, vide, porazgovore, sv. Misu proslave i u rodbinskim i prijateljskim obiteljima počaste.

Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018. Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018.

Home Vijesti Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 6. svibnja 2018.