Kontakt Info

Župa sv. Ilije Proroka

Zrinsko-Frankopanska bb
BiH - 88360 Stolac

tel.: +387 (0) 36 853 005
fax: +387 (0) 36 853 005
mob: +387 (0) 63 357-111
e-mail: rajko.markovic@tel.net.ba

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 47 
31. N. K. G., 5. studenoga 2017."A" PDF  | Ispis |  E-mail
  • Sv. Mise kroz tjedan u 7,00 s. ujutro a misne nakane na oglasnoj ploči.
  • Svete Mise u sljedeću nedjelju su 3 redovito: 8,00; 9,30 i 11,00 sati, kao i danas.
  • Jedna obavijest: - Svi Krizmanici devetog razreda koji će se dogodine krizmati neka dođu u sljedeću nedjelju na sv. Misu u 8,00 s., a poslije Mise sastanak u župnoj dvorani, gdje će biti upis u knjigu krizmanika, nabavka katekizama za krizmu, dogovor i zadavanje gradiva za učenje, neka dođu i krizmanici s Rivina i Ćemalovine koji idu u školu u Crniće, kako bi se svi krizmanici zajednički skupili na početku i dogovorili se s Dumom za sv. Krizmu.
    Prvopričesnici – četvrti razred, dobit će ovih dana od časne sestre dvoliste što trebaju oni naučiti za Prvu Pričest, pa neka i Prvopričesnici pomalo uče i pripremaju se za sv. Pričest, a u sljedeću nedjelju neka na sv. Misu u 9,30 s. dođu svi Prvopričesnici i oni s Rivina i Ćemalovine koji idu u školu u Crniće na dogovor sa časnom sestrom Alojzijom. Svi najprije trebaju dobro naučiti gradivo pa onda ostale pripreme. Roditelji i vi učite s djecom i ispitivajte ih, pa će nam svima biti lakše.
  • Župni vjeronauk: Danas i u sljedeću nedjelju župni vjeronauk poslije sv. Misa u 8,00 i 9,30 sati za učenike Osnovne škole. Ministranti, njih 53, neka dolaze na svoje Mise po rasporedu, a predavanje za naše mlade bit će danas poslije treće sv. Mise u župnoj dvorani.
  • Jedna obavijest: Hrvatska kulturna zajednica Troplet i Općinsko poglavarstvo Stolac u programu Tropletovih dana kulture organiziraju izložbu Stolac na starim fotografijama koja će prikazati nekoliko desetaka umjetničkih fotozapisa stolačkoga kraja i ljudi iz prošloga stoljeća. Izložba će biti postavljena u galeriji Biskupijskog centra u Stocu, a svečano otvorenje će se održati u srijedu, 8. studenoga 2017. u 19,00 sati. Plakati će biti postavljeni po gradu i kod župne crkve.
  • Jedan poziv: U povodu 35. obljetnice postojanja i djelovanja Caritasa hercegovačkih biskupija održat će se u petak 10. studenoga 2017. u 20,00 sati u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače u Mostaru dobrotvorni koncert za djecu s posebnim potrebama Caritasova Rehabilitacijskog centra „Sveta Obitelj“ u Mostaru. Na koncertu nastupa pjevač i glazbenik Đani Stipančev. Ulaznica 10 KM. Preporučamo ovaj koncert, jer ćete i na taj način pomoći Caritasovo djelovanje, a posebice skrb za djecu s posebnim potrebama.
  • Ako tko ima kakvih obveza u Župnom uredu, neka dođe poslije sv. Mise.
  • Ovih dana umrla ja naša župljanka Pavka Mustapić iz Vidova Polja, za pokoj njezine duše pomolimo se! Oče naš…
 

VIDEO: Gospin plač - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Gospin plač" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Video: Zdravo Tijelo Isusovo – Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"Zdravo Tijelo Isusovo" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

VIDEO: O mila Majko nebeska - Stolac 2015.

Zdravo Tijelo Isusovo (stolački napjev - Hercegovina)

"O mila Majko nebeska" u izvedbi
HKUD Stolac, crkveni zbor ''Mladi''

možete preuzeti ili pogledati OVDJE!

Sv. Misa iz Stoca na YouTube-HRT

Sv. Misa iz Stoca 03.03.2013. dostupna na youtube-u

Sv. Misu i portret grada i župe možete pogledati i/ili preuzeti OVDJE!

Home Iz župnih oglasa 31. N. K. G., 5. studenoga 2017."A"